Na Fialce II.1693/14, Praha 6, Řepy

Co je lymfatický systém?

V těle máme cévní systém (tepny, žíly, vlásečnice) a máme také mízní (lymfatický) systém, který je tvořen soustavou lymfatických cév a orgánů (slezina, lymfatické uzliny). Přechod mezi cévním a lymfatickým systémem tvoří tkáňový mok (tekutina, která obklopuje buňky ve tkáních). Do tkáňového moku proniká přebytečná voda, která unikla z buněk s různými odpadními produkty metabolismu. Tyto složky nepronikají do krevnic vlásečnic, ale jsou odváděny jako lymfa lymfatickými cévami.

Manuální lymfodrenáž nám pomáhá podpořit odstranění této tekutiny a nežádoucích látek z mezibuněčného prostoru. Tyto látky jsou produktem normální činnosti buněk. Ve větší míře se však hromadí při zánětech nebo v průběhu nejrůznějších poranění.

Lymfatický systém hraje nezastupitelnou roli ve vytváření "zdravého životního prostředí" okolo každé buňky našeho organitmu.

V mém studiu nabízím lymfatickou masáž dolních končetin, jako prevenci proti "unaveným" nohám a vznikající celulitidě. Pokud Vás trápí bolesti nohou, pocit napětí, tlaku a tvorba mírného otoku (např. po námaze a zpravidla večer), který po určité době sam zmizí, je pro Vás lymfatická drenáž na pravém místě.

Toto všechno jsou příznaky prvních stadií lymfedému, který se po mnoha letech těchto mírných obtíží může přesunout do dalšího, nevratného stadia.

Kontraindikace:

  • nádorové onemocnění, které není v remisi
  • akutní bakteriální nebo virové onemocnění
  • hnisavá rána
  • hyperfunkce štítné žlázy