Na Fialce II.1693/14, Praha 6, Řepy

Co je chemický peeling?

Jedná se o aplikaci koncentrovaných AHA kyselin (ovocné kyseliny) na pokožku, jejichž působení na ošetřovanou oblast způsobí cílené odloučení její svrchní vrstvy. Následuje proces hojení, kdy je původní pokožka obnovena novými buňkami kůže.

Co je cílem chemického peelingu?

Cílem je vyhlazení, zjemnění kožního povrchu a zlepšení hydratace pokožky. Aplikací koncentrovaných ovocných kyselin lze dosáhnout výrazného omlazení pleti. Obnovuje se napětí a pružnost kůže, nechají se odstarnit i drobné jizvičky, akné, pigmentové skvrny a další nežádoucí problémy kůže.

Pro koho je chemický peeling vhodný?

  • Pro aknózní pleť, kromě zánětlivých forem akné
  • Pro povadlou, stárnoucí pleť
  • Pro pleť, která je zatížená změnami pigmentu

Jak chemický peeling probíhá?

Klientka, která se rozhodne podstoupit toto ošetření musí svojí pokožku připravit již předem. Doporučeje se používání speciální emulze (krému) s obsahem 10% kyseliny glykolové po dobu 10 – 14 dní, aby výsledek vlastního použití chemického peelingu byl co nejlepší. Doba působení AHA kyseliny při salónním ošetření se pohybuje podle potřeby, vesměs mezi 5-10 min. Po důkladném zneutralizování a očištění pleti následuje závěrečná zklidňující maska. Chemický proces v pokožce však ještě probíhá a tak může být pleť ještě další den zarudlá. Zarudní postupně odeznívá, může dojít i k olupování svrchní vrstvy kůže, která je však nahrazena novou, zdravou pokožkou bez původních problematických projevů.

Jak ošetřovat pokožku po chemickém peelingu?

Po ošetření je nezbytné dodržet klidový režim, nevyvíjet zbytečnou námahu jako je sport či tělesně náročná práce, kdy dochází ke zvýšenému prokrvování pokožky a k pocení. Na domácí ošetření je doporučen speciální krém, který je nutné používat 3 dny po ošetření. Make-up je možné použít po třech hodinách po ošetření. Nejvhodnější je make-up na silikonové bázi (v salónu k objednání a zakoupení), který nechá pokožku „dýchat“. Make-upy na olejové bázi kožní póry ucpávají a mohlo by tak dojít ke zhoršení celkového dojmu z chemického ošetření. Pokožku nevystavovat zbytečně slunečnímu záření, neboť ve fázi regenerace je velice citlivá a mohlo by dojít k hyperpigmentaci. Nutné je použití ochranných krémů s vysokým UV faktorem. (v případě zájmu lze zakoupit v salonu).

Pro vynikající výsledný efekt je doporučené opakování 3 – 4 ošetření v rozmezí 3 týdnů.K dosažení efektivního výsledku jsou nutná 3 – 4 ošetření.